Katalog branżowy firm
Dodaj ogłoszenie
regulamin
 
Województwo: Obiekt: szukaj
 
Strona główna   »   

lubelskie   »   Janów Podlaski   »   Agroturystyka   »   Gospodarstwo Agroturystyczne Sami Swoi
 

Agroturystyka Janów Podlaski - Gospodarstwo Agroturystyczne Sami Swoi

«« powrót
lubelskie, Janów Podlaski 
Gospodarstwo Agroturystyczne Sami Swoi  


Obiekt: Agroturystyka
Województwo: lubelskie
Miejscowość: Janów Podlaski
Kod pocztowy: 21-505
Ulica: Bubel łukowiska 17
Tel.: b.d.
Fax: b.d.
E-mail: b.d.
WWW: b.d.

Nr oferty: 14345
Data dodania: 2007-04-25
 
Ilość pokoi:   25  
  
 
Opis obiektu:

Witamy Państwa!

Wśród wielu miejsc Lubelszczyzny, które warto poznać jest Polesie i Podlasie , gdzie znajdują się liczne obiekty sakralne różnych wyznań ; często zlokalizowane obok siebie. Oprócz zabytkowych kościołów rzymskokatolickich spotkać można cerkwie prawosławne, neunickie i podunickie - często o wybitnych walorach architektonicznych, zarówno murowane jak i drewniane, synagogii i kirkuty - będące świadectwem żyjącej tu przez wieki społeczności żydowskiej, a także nieczynne juz cmentarze muzułmańskie.

Ośrodek Wypoczynkowy Sami Swoi znajduje się w małej miejscowości Bubel Łukowiska, oddalonej 4 km od Janowa Podlaskiego. Ciekawe miejsca w najbliższej okolicy to: Bubel Łukowiska - wieś książęca założona na przełomie XII i XIV w. z urozmaiconym krajobrazem starorzecza Bugu. Gnojno - wieś powstała w XIV w. Tu urodził się Pawlak - Kazimierz z filmu "Sami Swoi". We wsi dawna, murowana cerkiew prawosławna. Borsuki - wieś królewska z przełomu XIII i XIV w., gdzie znajdują się wykopaliska. Bubel Stary - wieś z XIII w. gdzie znajduje się drewniana cerkiew Unicka z 1740 r. Wygoda - Janów Podlaski - tu w 1817 r. zostaje założona Państwowa Stadnina Koni - hodowla arabów słynna z prowadzonych tu aukcji koni. Janów Podlaski - miasteczko powstałe w 1456 r. ze wsi Porchowo. O dawnej świetności miasta świadczą zachowane zabytkowe, drewniane budowle pochodzące z końca XIX w. i początku XX w. Miłośnicy sztuki malarskiej mogą odwiedzić Galerię Macieja Falkiewicza.

Wynajmujemy pięć domków letniskowych. Domki są różnej wielkości i różnego standardu. Posiadamy domki dla: 2 do 4 osób, 4 do 6 osób i 8 do 10 osób. Dysponujemy także dużym pięciopokojowym domkiem z pokojami dla 2- , 3 i 4 osób

Oferujemy:
- spacer po Janowie Podlaskim
- zwiedzanie stadniny(Araby Janowskie-Wygoda)
- Ścieżki przyrodnicze: Szwajcaria Podlaska - bużny most, jeziorko Trojan, Nadbużańskie Łęgi
- Rezerwat Szwajcaria Podlaska
- Szlaki rowerowe
- Nauka jazdy konnej
- Przejażdżki bryczką, wozem, saniami
- Spływ tratwą po Bugu
- Wynajem kajaków
- Rejsy stateczkiem po Bugu

Ponadto organizujemy imprezy integracyjne przy: grillu, ogniska, zjazdy liną nad Bugiem. Na zamówienie: prosiak z rożna, dzik z rożna, prosie nadziewane kaszą, baran z rożna, sum pieczony na grilu

Atrakcje regionu:
Warto dojechać i zaobaczyć: Grabarkę oddaloną 20 km, Brześć ok. 45 km, Puszczę Białowieską ok 60 km. Warto również zwiedzić zespół pałacowo-parkowy Radziwiłów w Białej Podlaskiej. Na Podlasiu koło wsi Kobylany znajdują się fragmenty fortyfikacji , należące do kompleksu obronnego XIX wiecznej twierdzyw Brześciu.
Sanktuarium Matki Boskiej Leśnieńskiej , prawosławny zespół cerkiewno-klasztorny p. w. św. Onufrego w Jabłecznej. Miejsce męczeńskiej śmierci 14 beatyfikowanych Unitów Podlaskich - w Pratulinie.
Na turystów czekają ścieżki przyrodnicze oznakowane: liściem klonu - ścieżka "Szwajcaria Podlaska" , wierzby - "Burzny Most", dębu - "Łęg Dębowy" służą edukacji , a zachowana dzika przyroda z rzadkimi i ginącymi gatunkami roślin i zwierząt jest , dla osób pragnących bliskiego kontaktu z przyrodą , wymarzonym miejsem na fotosafari , przygodą ornitologiczną.

Zapraszamy serdecznie!
 

Opinie internautów [4]
średnia ocena: 2.00
 
2013-05-09
Autor:
Ocena
0
0
Totalne dno!! Właściciel bajkopisarz, ceny urywające głowę. Płatność za energię? Właściciel twierdzi, że jest tak na całym świecie... Nikomu nie polecam, w tej samej miejscowości można o połowę taniej wynająć coś tylko wyłącznie dla siebie bez żenującego właściciela. Pozdrawiam

2008-09-06
Autor:
Ocena
3
3
jesli agroturystyka placi podatki to czy jest wazna ilosc pokoi prosze zapoznac sie z przepisami a nie wypisywac bzdur

2008-06-20
Autor:
Ocena
0
0
Prawda czy fikcja tak naprawdę agroturystyka jest do pięciu pokoi a nie 25 ktoś ty kłamie?

Pokaż wszystkie opinie

UWAGA: Redakcja serwisu nie odpowiada za treść zamieszczanych ogłoszeń.

Wszelkie zapytania dotyczące ofert prosimy kierować do osób zamieszczających ogłoszenia.Zobacz również:  
Oferty z regionu: 
Oferty z całego kraju: 
 
 
DODAJ OGLOSZENIE        KATALOG FIRM        REGULAMIN SERWISU        REKLAMA W SERWISIE
All rights reserved     Copyright © 2020     poznajkraj.pl